haberler

Fakültemizden 20. Ulusal Hasta Bilgilendirme Yarışması'nda Büyük Başarı!

26-28 Nisan 2024 tarihlerinde Ankara’da 20.’si gerçekleştirilen "Ulusal Hasta Bilgilendirme Yarışması ve Eczacılık Zirvesi" etkinliğinde Karadeniz Teknik Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni temsil eden 5. Sınıf öğrencisi Ayşe Turgut birinci oldu. 

Her yıl Ankara Eczacı Odası Gençlik komisyonu tarafından düzenlenen patentli bir öğrenci organizasyonu olan ulusal hasta bilgilendirme yarışması, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki eczacılık fakültelerinden seçilen temsilci öğrencilerin teorik eczacılık bilgileri ile majistral ilaç hazırlama ve hasta bilgilendirme konularında yetkinliklerinin değerlendirildiği  bir yarışmadır. Bu geleneksel etkinlik, yarışmanın yanı sıra ilaç ve eczacılık sektör temsilcilerini, akademiyi ve öğrencileri bir araya getiren alanında prestijli bir organizasyondur. 

Karadeniz Teknik Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Hasta Bilgilendirme Yarışması Düzenleme Komitesi tarafından 3-6 Ocak 2024 tarihlerinde üç aşamalı olarak gerçekleştirilen fakülte içi yarışmada, 5. Sınıf öğrencisi Ayşe Turgut birinci olarak Karadeniz Teknik Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni 20. Ulusal Hasta Bilgilendirme Yarışması’nda temsil etme hakkı kazandı. Ayşe Turgut, Ulusal Hasta Bilgilendirme Yarışması’nın ön eleme aşamalarını başarı ile geçerek 31 eczacılık fakültesi öğrencisi arasından ilk 16 arasına girdi ve yarışmanın Ankara’da düzenlenen son aşamasına katıldı. Yarışmanın son aşamasında, finale kalan 16 fakülte temsilcisi adayın sanal eczane ortamında hasta karşılama, iletişim becerileri ve ilaç bilgisi değerlendirildi. 

Karadeniz Teknik Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni 20. Ulusal Hasta Bilgilendirme Yarışması’nda temsil eden 5. Sınıf öğrencisi Ayşe Turgut, yarışmasının tüm aşamalarını başarı ile tamamlayarak birinci oldu.

Değerli öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının daimi olmasını diliyoruz!


29 Nisan 2024