duyurular

23

Mayıs

Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Sınavı Başvuruları Başladı

Mimarlık Fakültesi

Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Sınavı Başvuruları Başladı

Personel Daire Başkanlığı

Görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavları; çalışanların kariyer basamaklarında yukarıya çıkmalarını, kurumda liyakate dayalı bir sistem oluşturulmasını sağlayan, belirli bir pozisyon için en uygun ve nitelikli personelin seçilmesine yardımcı olan, doğru kişilerin doğru pozisyonlara yerleştirilmesi, kurumsal verimliliği ve etkinliği artıran mekanizmalardır.

Bu kapsamda, Yükseköğretim Üst Kuruluşları ile Yükseköğretim Kurumları Personeli Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Yönetmeliğinin ilgili hükümleri uyarınca Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Üniversitemiz personeline yönelik Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği sınavı yapılacaktır. Sınav ve Sınav kadrolarına ilişkin bilgi için,

  • 2024 Yılı Görevde Yükselme ve/veya Ünvan Değişikliği Merkezi Yazılı Sınavına İlişkin Kurum Bazında Kadro Listesi İçin tıklayınız.
  • 2024 Yılı Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Merkezi Yazılı Sınavı Hakkında Duyuru İçin tıklayınız.
  • 2024 Yılı Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Merkezi Yazılı Sınavı Konu Başlıkları İçin tıklayınız.

Gerçekleştirilecek merkezi yazılı sınav başvuruları; aşağıda verilen başvuru ve değerlendirme takvimine göre idari personelimizin (akademik, sözleşmeli ve işçi personel hariç)  Bilgi Yönetim Sisteminde (BYS) yer alan “Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği İşlemleri” modülü üzerinden alınacaktır.

İlan edilen kadrolardan sadece bir kadroya başvuru yapılabilir.

Merkezi Sınav Başvurularının Alınması

23-31.05.2024 (Mesai Bitimi)

Başvuru Sonuçlarının İlanı

24-28.06.2024

Başvuru Sonuçlarına İtiraz

01-05.07.2024

Kesinleşen Aday Listelerinin İlanı ve Başkanlığa Bildirilmesi

23-29.07.2024