YÖKAK ile yürütülen faaliyetler

Kurumsal Akreditasyon Belgesi, YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin KAR Tarafından Rektörümüze Takdim Edildi (Haziran-2022)

Üniversitemiz, 2021 Yılı Kurumsal Akreditasyon Programı'na dâhil olmak için 28 Nisan 2021 tarihinde, Yükseköğretim Kalite Kurulu’na başvuru yapmış ve süreç içerisinde, YÖKAK (Yükseköğretim Kalite Kurulu) Değerlendirme Takımı tarafından Üniversitemize; 16 Aralık 2021 tarihinde ön ziyaret, 5-7 Ocak 2022 tarihlerinde ise saha ziyaretleri ve yüz yüze ziyaretler gerçekleştirilmiştir. Yapılan tüm ziyaretler, incelenen bilgi, belge ve raporlar sonucunda, Yükseköğretim Kalite Kurulu, 25 Mayıs 2022 tarihli toplantısında, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin 5 yıl süre ile “Tam Akredite” edilmesi ve Üniversitemize, Kurumsal Akreditasyon Belgesi verilmesi kararını aldı.

 

Kurumsal Akreditasyon Programı (KAP) Sürecimiz Tamamlandı (Ocak-2022)

2021 Yılı Kurumsal Akreditasyon Programı (KAP) kapsamına alınan 12 yükseköğretim kurumundan biri olan Üniversitemize, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) değerlendirme takımı tarafından 16 Aralık 2021 tarihinde ön ziyaret, 5-7 Ocak 2022 tarihlerinde ise saha ziyaretleri gerçekleştirilmiştir.

 
 

İzleme Programımız Gerçekleştirildi (Aralık-2020)

YÖKAK tarafından dış değerlendirmesi Aralık 2016 tarihinde yapılan Üniversitemizin İzleme Programı, 08 Aralık 2020 tarihinde gerçekleştirildi.

 

 

YÖKAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sibel AKSU YILDIRIM'ın KTÜ Ziyareti (Ocak-2020)

YÖKAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sibel AKSU YILDIRIM, Üniversitemiz Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezinde "Yükseköğretimde Kalite Güvece Sistemi" konulu konferansını gerçekleştirdi.  


 

YÖKAK Tarafından Bütünleşik Kalite Yönetimi Uygulamalarında Örnek Üniversiteler Arasında Gösterildik (Temmuz 2018)

Yükseköğretimde bütünleşik kalite güvencesi ve bütünleşik bilgi yönetimi ile ilgili Üniversitemizdeki organizasyonel yapı, kalite süreçlerinin uygulanmasına ilişkin modeller ve kullanılan bilgi yönetim sistemlerine yönelik yapılan sunumumuz ile örnek üniversiteler arasında gösterildik.

YÖKAK Haberi İçin TIKLAYINIZ
 

Dış Değerlendirme Sürecimiz Tamamlandı (Aralık 2016)

Yükseköğretim Kalite Güvencesi Yönetmeliği kapsamında Üniversitemizin Dış Değerlendirme Süreci 2016 yılı Aralık ayı içerisinde gerçekleştirildi.