altyapı çalışmaları

2024 Yılı

 

ÇALIŞMA SALONU - OCAK 2024
Fakültemiz Dönem 3 ve Dönem 4 öğrencilerinin kullandığı okuma salonumuzun yer zemini değişikliği, boya, led aydınlatma ve ekstra elektrik prizi ekleme işlemleri yapılarak, öğrencilerimizin daha rahat ortamda ders çalışmaları sağlandı.
 

 

OKUMA SALONLARI SANDALYELERİNİN BAKIMI- OCAK 2024
Fakültemiz öğrencilerinin okuma salonlarında kullanılan 250 adet sandalyenin sünger ve kumaş değişimi yapılarak, öğrencilerimizin daha rahat ortamda çalışmaları sağlandı.

 

 

TABURELERİN BAKIMI- MART 2024
Fakültemiz Temel Tıp öğrenci laboratuvarlarında bulunan taburelerin bakımları yapıldı ve yeni sünger ve deri kılıf yapıldı

 

 

ÇATI ONARIMI- MART 2024
Dekanlığımız Fuaye Alanının çatı oluğu değiştirildi, çıkış kapağı yenilendi ve su yalıtımı yapıldı.

 

 

TABELA DEĞİŞİMİ-ŞUBAT 2024
Fakültemiz Temel Tıp Binasının eskimiş ve harfleri dökülmüş olan tabelası, Üniversitemiz Proje Üretim Merkezi kontrolünde yenisi ile değiştirildi.

 

ÇATI VE OLUK TAMİRİ-MAYIS 2024
Eğitim Merkezinin çatısında zamanla oluşan sabitleme çivileri yenilendi, çatımız hava koşullarına dayanıklı hale getirildi.
 
 

 

 

RADYAL BÖLME KAPAKLARI-NİSAN 2024
Eğitim Merkezi, Amfi Bloğu ve Amfi girişlerinde bulunan Radyal bölme kapaklarının yerlerinden oynaması ve eskimiş olması nedeni ile yenilenmeleri sağlandı.
 

 

 

KOLTUK TAMİRİ-NİSAN 2024
Amfi 2 ve Amfi 3 öğrenci koltuklarının tüm mafsal ve vidaları değiştirildi.
 
 

 

 

ODA YAPILMASI-NİSAN 2024
Temel Tıp Bölümü Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalında uzmanlık ve doktora öğrencilerinin çalışmalarını yürütebilmeleri için iki adet oda oluşturuldu.

 

BİNA GÜVENLİĞİ-MART 2024
Eğitim Merkezi Binamız ve Temel Tıp Binamızın eksik güvenlik kameraları tamamlandı, arızalı kameralar onarıldı ve iki sistemimizin bakımları yapıldı. 
 
 

 

 

BİNA GÜVENLİĞİ-mayıs 2024
Fakültemiz öğrenci girişleri kartlı geçiş haline getirildi. Mesai satleri sonrasında yabancı girişler engellendi.
 
 

2023 Yılı

 

KASET FİLTRE DEĞİŞİMİ-EYLÜL 2023
Fakültemiz Amfilerinin havalandırmasını sağlayan sistemin filtreleri yenileri ile değiştirildi.

 

 

TIBBİ BİYOLOJİ ANABİLİM DALI ULTRAVİYOLE LAMBA DEĞİŞİMİ - OCAK 2023
Fakültemiz Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Laboratuvarlarında kullanılan ultraviyole lambaların değişimi yapıldı.

 

 

İYİ HEKİMLİK UYGULAMALARI VE SİMULASYON MERKEZİ - ŞUBAT 2023
Fakültemiz İyi Hekimlik Uygulamaları ve Simulasyon Merkezi eğitim/kurs salonu eğitimlerin ve anlatımların daha interaktif ve eğitime yönelik yapılması amacı ile yer döşemesinin altından kablo taşınması, kürsü eklenmesi, projeksiyon cihazı ve perde montajı yapılması, ses sisteminin sabit hale getirilmesi ayrıca telsiz mikrofon ve kürsü mikrofonu alımı yapılarak ses sisteminin işler hale getirilmesi işleri yapıldı.
 

 

 

ANATOMİ ANABİLİM DALI KADAVRA HAVUZLARININ BAKIM VE ONARIMI-MART 2023
Fakültemiz Anatomi Anabilim Dalında bulunan dört adet kadavra havuzunun, bakım ve onarımları yapıldı.

 

TEMEL TIP BİNASI EKSİK PERDELERİN TAMAMLANMASI VE PERDE MEKANİZMALARININ DEĞİŞİMİ-MART-2023
Fakültemiz Temel Tıp Binasında kullanılan, arızalı veya kullanım dışı olan 350 adet perde mekanizması çelik mekanizma ile değiştirilerek, uzun ömürlü kullanımı sağlandı, ayrıca Anatomi Anabilim Dalı öğrenci laboratuvarları, Fizyoloji Anabilim Dalı lisanüstü öğrenci eğitim salonu, Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı laboratuvarı ve seminer salonunun eksik olan perdeleri tamamlandı.

 

TEMEL TIP BİNASI ÖĞRENCİ LABORATUVARLARININ SIVA VE BOYALARI YENİLENDİ-HAZİRAN 2023
 
Fakültemiz Temel Tıp Binasında bulunan 3 adet öğrenci laboratuvarlarının mineral sıva ve boyaları yapılarak yeni eğitim-öğretim yılına hazır hale getirildi.

 

 

MESCİT - ARALIK 2023
 
Fakültemiz kız öğrencilerinin kullanımı için, mescit yapılarak kullanıma açıldı.

 

 

ARITMA - ARALIK 2023
 
Fakültemiz öğrencilerinin kullanımı için zemin kat koridoruna şebeke suyunu arıtarak içecek hale getiren ve soğutan su sebili kuruldu.

 

 

 
 
 
 
 

2022 Yılı

 

YENİ BÜRO - OCAK 2022
Fakültemiz hizmet binamızda doğan ihtiyaç nedeniyle atıl bulunan bir köşe, onarım yapılarak büro haline getirildi.

 

 

BİYOİSTATİSTİK VE TIP BİLİŞİMİ ANABİLİM DALI / BİLGİ İŞLEM BİRİMİ YENİLİKLERİ - ŞUBAT 2022
Biyoistatistik ve Tıp Bilişimi Anabilim Dalı ve Bilgi İşlem Birimimizin faaliyet gösterdiği odalarda ve koridorlarda boya işlemi yapılmış, tasarruf tedbirleri kapsamında led armatür değişimi ve ıslak zemin yapılarak kullanıma sunulmuştur.

 

 

 

 

AFET SOLMAZ VE AMFİ 1 KOLTUK BAKIMI - ŞUBAT 2022
Öğrencilerimizin daha konforlu ders geçirebilmesi için Afet Solmaz Amfisi ve Amfi 1 de bulunan 300 adet koltuğumuzun yüzleri ve süngerleri yenilenerek tamir ve bakımları yapılmıştır.

 

 

DİNLENME KOLTUKLARI - ŞUBAT 2022
Öğrencilerimizin ders aralarında dinlenebilmeleri için Fakültemizin uygun yerlerine dinlenme koltukları yerleştirilmiştir.

 

 

ARŞİV - MART 2022
Rektörlüğümüz tarafından Fakültemize tahsis edilen 50 metrekare arşiv odasına çelik raf döşenerek, hizmete sunulmuştur.

                  

 

DEPO - MART 2022
Rektörlüğümüz tarafından Fakültemize tahsis edilen 80 metrekare depo, Dekanlığımız tarafından kullanılmaya başlanmıştır.
 

 

TIP EĞİTİMİ ANABİLİM DALI ÖĞR. GÖR. ODASI - MAYIS 2022
Fakültemiz Tıp Eğitimi Anabilim Dalında görev yapan iki öğretim görevlimiz için, depo olarak kullanılan bir oda çerçeve ve kapı yapılarak kullanıma sunulmuştur.

 

BİYOFİZİK ANABİLİM DALI, MİKROBİYOLOJİ ANABİLİM DALI ve TIBBİ BİYOKİMYA ANABİLİM DALI BAKIM, YENİLEME - HAZİRAN 2022
Temel Tıp Bilimleri binamızda bulunan, Fakültemiz Biyofizik Anabilim Dalı ve Cerrahi Araştırma ve Uygulama Merkezimizin  duvar onarım ve boya hizmeti yapıldı, Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı laboratuvarının kullanıma uygun olmayan kapısı değiştirildi ve Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalına ait penceresiz HPLC Odasına pencere yapıldı.
     
 
   
 
  
 

 

BİYOENFORMATİK LABORATUVARI-HAZİRAN- 2022
Fakültemiz Biyoistatistik ve Tıp Bilişimi Anabilim Dalımızın proje çalışmalarını yürütebilmesi için anabilim dalında kullanılan bir odanın bakımı onarımı ve mobilyası tamamlanarak Biyoenformatik Laboratuvarı olarak kullanıma sunuldu.
    
 

 

 

ÖĞRENCİ KOORDİNATÖRLÜĞÜ - HAZİRAN/AĞUSTOS 2022

Fakültemiz eğitim merkezi binasında daha önceden depo olarak kullanılan bir bölümün bakımı ve onarımı yapılmış, internet altyapısı ve elektrik sistemi büro olarak kullanıma uygun hale getirilerek, bu bölüme Fakültemiz öğrenci koordinatörlüğünün taşınması gerçekleştirilmiştir. Öğrenci koordinatörlüğümüzün boşalttığı bölümler beceri eğitimleri ve sınavlarının yapılması için derslik olarak kullanıma sunulacaktır.

    

      

  

 

OKUMA SALONU BAKIM ONARIM YENİLEME  - AĞUSTOS 2022
Fakültemiz Dönem 5-6 ların kullanmış olduğu okuma salonunun duvar bakım onarımı ve boyası yapıldı, kapalı olan bir pencere açıldı, öğrencilerimizin kullanımı için ekstra prizler takıldı.
   

 

TIBBİ BİYOLOJİ VE TIBBİ MİKROBİYOLOJİ ANABİLİM DALLARINA KLİMA TEMİNİ - OCAK 2022
Fakültemiz Temel Tıp Binasında eğitim hizmeti veren Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalına ait bir laboratuvara ve Tıbbi Mirobiyoloji Anabilim Dalına ait bir laboratuvara klima satın alınarak taktırıldı.
 

 

ÇEVRİMİÇİ (ZOOM) DERSLİK SATINALIMI  - EYLÜL 2022
Küresel salgın (pandemi) nedeni ile hayatımıza giren çevrim içi dersler için bir yıllığına 20 (yirmi) adet zoom sınıfı satın alımı yapldı.

 

5 ADET SINIFIMIZA KLİMA TAKILMASI - EYLÜL 2022
Fakültemiz eğitim merkezimizde bulunan 5 adet büyük ebatlı sınıfımıza öğrencilerimizin daha konforlu ortamda eğitim görmelleri amacı ile 10 adet 24.000 BTU luk klima takıldı.
 

 

ETİK KURUL ARŞİVİ - EYLÜL 2022
Üniversitemiz Bilimsel Araştırmalar Etik Kurulu, Klinik Araştırmalar Etik Kurulu ve Hayvan Deneyleri Etik Kurulu Sekreterliğinin ihtiyacı olan arşiv odası ihtiyacı giderilerek, raf ile düzenlenip Etik Kurullar Sekreterliği Arşivi olarak kullanıma sunuldu.
 

html>

 

LABORATUVAR TABURELERİNİN TAMİRİ - EYLÜL 2022
Fakültemiz Temel Tıp Bilimleri Laboratuvarlarında bulunan 30 adet taburenin tamirleri yapıldı.
 

 

 EKİM  2022
Fakültemiz Temel Tıp Bilimleri Bölümü Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalımıza ait bir laboratuvarın havalandırma sistemini kontrol altına almak amacı ile pencereler kapatılarak odanın boyası yapılmış ve yeni klima takılarak deney yapılabilir hale getirilmiştir.

 

 

 KLİMA ALIMI - EKİM  2022
Fakültemiz Temel Tıp Bilimleri UPS odası ve Server odasında bulunan iki klimanın kullanım dışı kalması sonucu yeni klimalar satın alınarak değiştirilmiştir.

 

EKİP ÇALIŞMASINA DAYALI ÖĞRENİM ETKİNLİKLERİ DERSLİKLERİ - KASIM 2022
Fakültemiz Öğrenci Koordinatörlüğünün, başka bir yere alınması sonrasında, boşalan kısımlar öğrencilerimizin eğitimi ve grup çalışmaları yapılmak üzere ekip çalışmasına dayalı sınıflar haline getirilmiş ve 5 adet sınıf olarak hizmete başlamıştır. Ayrıca bu bölümümüzde arşiv ve mutfak kısmıda öğrencilerimizin kullanımı için ayrılmıştır.
    

 

PARKE YENİLEME - KASIM 2022
Fakültemiz Tahakkuk ve Özlük(Personel) İşleri bürolarının parkeleri yenilendi.

 

 

 FORMALDEHİT ALIMI - KASIM  2022
Fakültemiz Anatomi Anabilim Dalında kullanılmak üzere 200 lt formaldehit alımı yapıldı.

 

2021 Yılı

 

OTOPARK PLAKA OKUMA SİSTEMİ - MART 2021
Fakültemiz Dekanlık ve Temel Tıp otoparkında plaka okuma sistemi yenilenerek, hizmete sunulmuştur.

 

ALL IN ONE BİLGİSAYAR - EYLÜL 2021
Fakültemize ait dört büyük amfinin(Afet Solmaz Amfisi, Amfi 1, Amfi 2 ve Amfi 3) bilgisayarları all ın one bilgisayarları ile değiştirildi. 

 

BANK - EYLÜL 2021
Öğrencilerimizin dinlenme alanlarında kullanabilmesi için Fakültemiz binasının ön tarafında bulunan çeşitli yerlere banklar ve masalar yerleştirilmiştir.

 

 

ACİL ÇIKIŞ  VE HAVALANDIRMA KAPILARI - EYLÜL 2021
İş güvenliği kapsamında ve pandemi nedeniyle havalandırmanın sağlanabilmesi için Fakültemiz amfi 2 ve amfi 3'e  4 adet acil çıkış ve havalandırma kapıları yapılmıştır.

 

 

KLİNİK ARAŞTIRMALAR MERKEZİ ŞİFRELİ OTOMATİK KAPI - EKİM 2021
Fakültemiz Klinik Araştırmalar Merkezinin tahta kapısı yenilenerek yerine şifreli otomatik kapı yapılmıştır.

 

 

SES SİSTEMİ - EKİM 2021
Fakültemiz eğitim merkezinde bulunan altı adet büyük sınıfımıza ses sistemi kurularak, hizmete sunulmuştur.

 

LAVBOLARIN LED AYDINLATMA DEĞİŞİMİ - EYLÜL 2021
Fakültemiz idari ve eğitim kısımlarında bulunan 16 adet kadın ve erkek WC lerin aydınlatmaları toplamda 200 adet led armatürler ile değiştirildi.
       

 

ÇEVRİMİÇİ (ZOOM) DERSLİK SATINALIMI  - EYLÜL 2021
Küresel salgın (pandemi) nedeni ile hayatımıza giren çevrim içi dersler için bir yıllığına 30 (otuz) adet zoom sınıfı satın alımı yapldı. 

2020 Yılı

 

ETİK KURUL SEKRETERLİĞİ ÇALIŞMA ODASI - ARALIK 2020
Üniversitemiz Etik Kurul Sekreterliğine fakültemiz bünyesinde yeni çalışma odası yapılmış ve hizmete sunulmuştur.