kütüphane oryantasyon programı

Her akademik dönemin başında yeni öğrencilere ve akademisyenlere kütüphane bilgi hizmetleri tanıtım programları düzenlenmektedir. Fakülte ve bölümlerden gelen talepler doğrultusunda hazırlanan bu program; kütüphane turu şeklinde gerçekleştirilmekte ve yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Fakülte ve bölümler için oryantasyon programı randevu taleplerinizi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığına iletebilirsiniz.

Kütüphane oryantasyon programı dahilinde şehir içinden ya da şehir dışından gelen okulların randevu talepleri akademik takvime göre değerlendirilmektedir. Okul gezileri için akademik takvimde belirtilen vize ve final haftaları dışında kalan tarihler arasında Kütüphane oryantasyon program randevuları düzenlenmektedir. Okul gezi programlarınızı düzenlemeden önce https://www.ktu.edu.tr/kik/ziyaretkayitformu adresini ziyaret ederek randevu talebinizi oluşturabilirsiniz. Rektörlük Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü (462 377 3134) tarafından randevunuz onaylandıktan sonra Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığıyla görüşebilirsiniz.

Detaylı bilgi ve sanal oryantasyon randevu taleplerinizi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, Referans Birimine (Tel: 377 2205 ya da 377 2212 ), Öğr.Gör.Zeki Kavanoz, zkavanoz@ktu.edu.tr adresine iletebilirsiniz.

 

Oryantasyon Program İçeriği:

-Faik Ahmet Barutçu Kütüphane'sinin kısa tarihçesi

-Birimler ve çalışma saatleri hakkında genel bilgiler

-Basılı ve elektronik koleksiyon tanıtımı

-Kampüs dışı erişim

-Kütüphanenin verdiği hizmetler

-Ödünç alma ve iade işlemleri