uzaktan eğitim hakkında

► Uzaktan Eğitim ; zamandan ve mekandan tamamen bağımsız bir şekilde öğrencinin ve öğretim üyesinin kampüse gelme zorunluluğu olmaksızın mevcut var olan bilgisayar teknolojileri vasıtası ile tamamen sanal ortamda canlı, görüntülü, sesli olarak derslerin işlendiği, katılımcının istediği zaman bunları tekrar izleyebileceği ve görüntüleyebileceği, günümüz şartlarında eğitim ve öğretimin hızla bilgisayar ortamında geçtiği akılcı, çağdaş, yenilikçi bir eğitim sistemidir.

► Uzaktan eğitim yüksek lisans, derslerin ve ders işleyişinin online yani çevrimiçi ortamda yapıldığı bir eğitim türüdür. Bu eğitim türü ile birlikte uzaktan eğitim yüksek lisans yapan kişi ev veya ofis ortamı üzerinden eğitimlere katılabilmektedir.

► İnternet tabanlı (uzaktan eğitim) eğitim metodu sayesinde iş hayatınıza ve kariyerinize ara vermeden eğitiminize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

► Yüksek öğrenim maliyetleri son yıllarda hızla artmaktadır. Çoğu derecenin maliyeti 30 bin TL’den fazla olduğundan, birçok çalışan programlara katılma konusunda tereddüt etmektedir. Ancak, tezsiz yüksek lisans derecesi daha uygun bir seçenektir.

► UZEM programlarının kendi içinde daha az zamanlama çakışması vardır ve öğrencilerin ders saatlerinin çakışmadığından emin olmak için hiçbir zaman endişelenmeleri gerekmez. Bu esneklik, okul deneyimini en üst düzeye çıkarmanın en iyi yoludur.